Zawodnicy RLTL OPTIMA Radom z dwoma medalami Mistrzostw Polski

Dwa medale przywożą radomscy lekkoatleci z Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w dniach 12-14 lutego na Arenie Toruń. W trakcie 3 dniowych zmagań wystartowało ponad 1460 zawodników i uczestniczyło 258 klubów w rywalizacji sportowej w kategorii junior młodszy i junior. W pierwszym dniu zmagań Tomasz Gizicki broniący srebrnego medalu z roku ubiegłego na dystansie 60 m zajął 4 miejsce przegrywając 0,002 s brązowy medal. Wiktor Janduła i Adam Bajorski rywalizując na 2000 m poprawili rekordy życiowe, co pozwoliło im zając odpowiednio 7 i 12 miejsce. Kolejną startującą była Natalia Flisińska w finale konkurencji skoku wzwyż zajęła 8 miejsce. Kolejni nasi zawodnicy to Natalia Nowak – 8 miejsce na 300 m, Dorota Fałdrowicz – 12 miejsce na 1500 m, Kacper Jedynak – 11 miejsce na 60 m p.płotki, Nikola Brożyna 12 miejsce -60 m p.płotki, Gabriela Gołąbek – 5  miejsce w pchnięciu kulą. Na koniec trzeciego dnia rywalizacji Julia Adamczyk potwierdziła wysoką formę z ostatnich tygodni zajmując 2 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5 metrów 66 cm. Godzinę później Mateusz Gos poprawiając życiówkę o 17 sekund na 3000 m zajął 2 miejsce z wynikiem 8 minut 30 sekund. Na zakończenie 3 dniowych zmagań Hubert Kolasiński w finale B na 60 m p.płotki zajął 5 miejsce ustanawiając rekord życiowy 8,63 s.  Wszystkim serdecznie gratulujemy. Poniżej link do galerii z Mistrzostw Polski: https://photos.app.goo.gl/bMsCytzN5FMmLXW37