Grad medali na Mistrzostwach Mazowsza

Radomianie wracają na tarczy z Mistrzostw Mazowsza, które odbyły się w ostatni weekend na stadionie warszawskiego AWF. Na początku zawodów wysoką formę potwierdziła nasza sztafeta żeńska 4 x 100 m w składzie Natalia Szczęsna, Nikola Brożyna, Julia Adamczyk i Natalia Nowak. Uzyskując wynik  48,74 s umocniły się one na 3 pozycji w Polsce. Warto dodać, że zawodniczki te, wygrały swoje koronne konkurencje. Mistrzyniami Mazowsza zostały: w skoku w dal Julia Adamczyk,  Natalia Nowak na 200 m, a Nikola Brożyna na 100 m przez płotki. Teraz czas na złotych chłopców. Mistrzami Mazowsza zostali Hubert Kolasiński na dystansie 110 m przez płotki, Filip Faliński w rzucie oszczepem, Krystian Andryszczyk w biegu na 800 m, Denis Oraczko na dystansie 2000 m przez przeszkody. Uzupełnieniem złotych medalistów są medale  Tomasza Gizickiego – 3 miejsce na dystansie 100 m, 2 miejsce zajęła Gabrysia Gołąbek w pchnięciu kulą , 2 miejsce Julii Stańczyk w rzucie oszczepem. Mateusz Gos 2 miejsce w biegu na 1500 m i Kacper Jedynak 3 miejsce w biegu na 110 m przez płotki. Warto dodać, że w naszej reprezentacji wystąpiło młode pokolenie zawodników, którzy udanie nas za reprezentowało na warszawskim stadionie.  Amelia Karolak, Wiktoria Gadajska, Ania i Marta Kaczkowska, Jakub Mosionek, Piotr i Jakub Abramczyk, Alan Tomczyk oraz Lena Wilczyńska, są to zawodnicy, którzy za rok będą się liczyły w zawodach rangi mistrzowskiej.